Választások a Magyarországi Evangélikus Egyházban

2012. november 30., címkék: választás, prőhle gergely, gáncs péter, evangélikus egyház

Az elnökség összetétele nem változott. Az elnök-püspök továbbra is Gáncs Péter, az országos felügyelő Prőhle Gergely maradt.

Átvilágítás, tényfeltárás, vagy múltfeltárás?

2010. május 08., címkék: erdő péter, kommunista diktatúra, Háttér, konferencia, bogárdi szabó istván, egyházüldözés, prőhle gergely, múltfeltárás, állam-egyház kapcsolatok, kósa lászló

"Az egyházüldözés nem csak közjogi, politikai síkon zajlott, hanem szellemin is, s bár a diktatúra megszűnt, a tartalom még nem párolgott el" – mondta Szabó István a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke az Egyházüldözés és egyházüldözők a Kádár-korszakban című konferencia megnyitóján, melyet május 6-án és 7-én, Budapesten a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán tartottak. A rendezvényt a magyarországi keresztyén történelmi egyházak közösen szervezték.